Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+: 2022-1-PL01-KA121-SCH-000058372

AKCJA 1.Mobilność edukacyjna.

Czas realizacji projektu 01.06.2022-31.05-2024

Kwota dofinansowania 38780 €

      W kursie językowym w ramach Erasmus + w szkole Maximus w Splicie w Chorwacji brało udział 10 osób z naszego przedszkola. Mobilność naszej kadry odbyła się w dwóch terminach: pięć osób na przełomie kwietnia i maja 2023 oraz pięć osób w czerwcu 2023r.

       Kurs w Splicie prowadzony był przez wspaniałych, kompetentnych i pełnych empatii trenerów – nauczycieli szkoły Maximus.

 

     Doświadczeni trenerzy tej szkoły  nauczyli nas, jak korzystać z przydatnych narzędzi online, artykułów, filmów i samouczków. Szukaliśmy sposobów na naukę poprzez ruch, korzystając z fantastycznego narzędzia Active Floor, które zwiększa motywację i sprawia, że ​​nauka staje się ciekawsza. Wiedzę  zdobywaliśmy również poprzez gry, quizy i szereg interaktywnych zajęć. Trenerzy  mają wieloletnie doświadczenie i wiedzą, jak sprawić, by nauka języka angielskiego była zabawą.

Zajęcia odbywały się w przyjemnym, międzynarodowym środowisku,  co stwarzało doskonała okazję, aby w przyjemny sposób uczyć się posługiwać językiem angielskim, aby móc porozmawiać ze swoimi Erasmusowymi kolegami z całej Europy i całkowicie pozbyć się strachu przed używaniem tego języka.  W czasie kursu doskonaliliśmy swoje umiejętności mówienia, uczyliśmy  się nowego słownictwa, powtarzaliśmy gramatykę i uczyliśmy się pisać e-maile również w trakcie zajęć w okolicznościach przepięknej przyrody Splitu.  Innowacyjne, kreatywne i interaktywne metody nauczania, wykorzystywane w trakcie kursu, sprawiły, że nauka była prawdziwą  przyjemnością.

Dzięki udziałowi w kursie  udoskonaliliśmy wszystkie cztery umiejętności językowe: rozumienie tego, co czytamy, ćwiczenie słuchania i znacznie łatwiejsze pisanie e-maili. Jednak głównie skupiliśmy się na doskonaleniu umiejętności mówienia poprzez serię angażujących zajęć.

 

Dzięki udziałowi w kursie zdobyliśmy kompetencje:

  • poszerzyliśmy swoje słownictwo;
  • lepiej opanowaliśmy czytanie ze zrozumieniem;
  • poprawiliśmy umiejętności słuchania;
  • ćwiczyliśmy mówienie w środowisku międzynarodowym;
  • uczyliśmy się poprzez interaktywne zajęcia i gry;

-  nauka była łatwiejsza, szybsza, stymulująca i przyjemna.

 

Dzięki naszemu kursowi szkoleniowemu dla nauczycieli w ramach programu Erasmus+ mieliśmy możliwość  odkryć zapierające dech w piersiach dziedzictwo kulturowe starożytnego Splitu w Chorwacji.                             

Kulturowo Split ma wiele do zaoferowania, ponieważ w całym mieście znajdują się rzymskie ruiny i zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takie jak Pałac Dioklecjana, zbudowany między III a IV wiekiem. Wokół tego pomnika znajdują się wszystkie najważniejsze budowle i zabytki miasta.

Split zlokalizowany jest w centralnej Dalmacji, na niewielkim półwyspie otoczonym krystalicznymi wodami Adriatyku. W pobliżu znajdują się przepiękne wyspy Brač, Hvar i Šolta. Ceszyć się tu mogliśmy zarówno dostępem do imponujących plaż czy pobliskich gór.

Bardzo pozytywnie oceniamy swój udział w językowym kursie w ramach Erassmus +w szkole Maximus w Splicie w Chorwacji. Zajęcia w międzynarodowych grupach umożliwiły nam spotkanie nauczycieli z różnych krajów i wymianę doświadczeń na bazie nawiązanych podczas mobilności kontaków. Sam program kursu skupiał się na ćwiczeniu umiejętności językowych we wszystkich zakresach – mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu i czytanie. Dodatkowo program kursu był modyfikowany w oparciu o potrzeby wyrażone przez uczestników kursu.