Przedszkole Nr 60 położone jest na osiedlu Żabianka w dzielnicy Gdańsk - Oliwa, niedaleko morza oraz stadniny koni w Sopocie. Otacza je duży, piękny ogród., w którym znajdują się sprzęty rekreacyjno – sportowe oraz piaskownice. 

Przedszkole posiada cztery duże i kolorowe sale, bogato wyposażone w zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Dysponujemy również gabinetem terapii zajęciowej, biblioteką i salą gimnastyczną, w której odbywają się zajęcia i zabawy ruchowe, przedstawienia, koncerty, imprezy oraz uroczystości. 

Dzieci uczęszczające do przedszkola podzielone są na cztery grupy, z każdą z nich pracują dwie nauczycielki, zachowujące ciągłość pracy z dziećmi przez wszystkie lata ich pobytu w przedszkolu. 

Grupa najmłodsza - Biedronki 

Grupa średniaków - – Kaczki Dziwaczki 

Grupa starszaków – Stonogi 

Grupa 6 –latków – Akademia PANA KLEKSA 

Często mówi się o dzieciach z naszego przedszkola przedszkolaki – brzechwiaki. 

Trochę Historii…. Przedszkole Nr 60 zostało wybudowane w czynie społecznym przez Społeczny Komitet Budowy Przedszkola. Działalność przedszkola rozpoczęła się w maju 1973 roku. 

W 2003 roku na 30 urodziny, przedszkole zyskało patrona Jana Brzechwę. Pisał dla dzieci i z myślą o dzieciach. Jego utwory inspirują dzieci do rozwoju mowy, zabaw teatralnych, ruchowych i układania własnej muzyki. Wiersze Brzechwy, jego bajki i bajeczki dla najmłodszych, wykorzystywane są w naszym przedszkolu w szerokiej gamie działań dydaktyczno – wychowawczych. 

Utwory Jana Brzechwy stanowią według marzeń samego poety most, przez który przechodzi dziecko do świata literatury klasycznej i współczesnej..